Տողերի միջարածություն
Ենթավերնագիր դրեք ձեր էլ.փոստին, և մենք միշտ ձեզ կտրամադրեք տեղեկություններ և թարմացուըմներ: Ամեն շաբաթ։ (ոչ սպամ)
Մարդու իրավունքների պաշտպանի սեփական նախաձեռնությամբ Գագիկ Խաչատրյանի վերաբերյալ համացանցում տարածված տեսանյութի առնչությամբ, տեսանյութի տարածումից անմիջապես հետո, սկսվել է հարցի քննարկման ընթացակարգ։
Պաշտպանի հանձնարարությամբ այս պահին այց է իրականացվում քրեակատարողական հիմնարկ՝ անձի հետ առանձնազրույց ունենալու և նրա իրավունքների ապահովմանն առնչվող հանգամանքներն ուսումնասիրելու նպատակով։
Հարցին առնչվող հիմնական հանգամանքները պարզելու նպատակով պարզաբանումներ են պահանջվում իրավասու մարմիններից։
Այցի արդյունքների, ստացված պարզաբանումների և վերաբերելի բոլոր հանգամանքների ուսումնասիրության ամբողջական ամփոփումից հետո հնարավոր կլինի ներկայացնել Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության դիրքորոշումը։
Հրապարակման ենթակա տեղեկությունները Պաշտպանի աշխատակազմը կներկայացնի լրացուցիչ։
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը սեպտեմբերի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվյե Դըկոտինյիին՝ Հայաստանում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ
Տավուշի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը ՄԻՊ աշխատակազմի Տավուշի մարզային ստորաբաժանման գրասենյակում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի սեփական նախաձեռնությամբ Գագիկ Խաչատրյանի վերաբերյալ համացանցում տարածված տեսանյութի առնչությամբ տեսանյութի տարածումից անմիջապես հետո սկսվել է հարցի քննարկման ընթացակարգ։
Տավուշի մարզ աշխատանքային այցի շրջանակում Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ այցելել է Հմայակ Մեհրաբյանի անվան Գանձաքարի միջնակարգ դպրոց և Իջևանի Սպարտակ Սարգսյանի անվան թիվ 1 հիմնական դպրոց։

Submit your e-mail and we will give you update about information and discount. Every single week. (not spamming)
On her own initiative, the Human Rights Defender immediately initiated a procedure for discussion of the matter in connection with the video concerning Mr. Gagik Khachatryan, following the dissemination of the video.
On the instruction of the Human Rights Defender, a visit to the penitentiary institution is currently being carried out in order to hold a private interview with the person and examine the circumstances related to ensuring his rights.
In order to clarify the main circumstances related to the matter, clarifications are being requested from the competent authorities.
Following a comprehensive summary of the results of the visit, the clarifications received and the examination of all relevant circumstances, it will be possible to present the position of the Human Rights Defender’s Office.
The information subject to publication will be additionally provided by the Human Rights Defender’s Office.
Are you interested in human rights? Are you a law student? Would you like to gain new knowledge and skills?
On September 2, the Human Rights Defender of the Republic of Armenia, Ms. Anahit Manasyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to Armenia, H.E. Mr. Olivier Decottignies, on the occasion of the completion of his diplomatic mission in Armenia.
As part of her working visit to Tavush Province, the Human Rights Defender of the Republic of Armenia, Ms. Anahit Manasyan, held a working consultation with representatives of the Tavush sub-division of the Human Rights Defender's Office.